“שום דבר בעולם לא יכול לתפוס את מקומה של העקשנות”

עם המשפט המדהים הזה נסע ריי קרוק לאורכה ורוחבה של ארצות הברית כשהיה יזם כושל ואיש מכירות עקשן ובלתי נלאה, בין פגישה לפגישה מאכזבת בין פרויקט לעוד מוצר, כל פעם שהוא נכנס למיטה בעיירה מרוחקת מאוד מביתו היה המשפט הזה בוקע מקול של מרצה מסוים שהיה מקשיב לו, המשפט הזה בא להגדיר את ההיתכנות להצלחה בחיים, לא השכלה או כשרון, לא כסף אם ייחוס מסוים יכולים לעזור לך להצליח…רק עקשנות ודבקות בדרך שלך תביא אותך לשם. ויותר חשובה מהדרך היא העקשנות בלהאמין שאתה מסוגל להצליח, כך חי ריי קרוק.

ריי היה מוכר של מתקנים לגלידות למסעדות במסעו האחרון לפי מקדולנס הוא בדיוק רצה להתייאש כשהיגיע טלפון מאיזה מוכר המבורגרים בעיר אחרת בארצות הברית, הוא כבר חשב לוותר על המיזם הזה אחרי כמות אינסופית של תשובות שליליות ואז המשפט הזה שדבק בDNA שלו הכריח אותו לפתוח מפה ולהגיע לעוד פגישה, ושם בחנייה מול מזללת ההמבורגרים של האחים מקדולנד כשהוא תשוש מהנסיעה הוא הבחין בחידוש אחרי חידוש שהביאו אנשים לעמוד בתור אינסופי כדי לקבל המבורגר בשקית לדרך…נציין שבזמן ההוא להכנת המבורגר נדרשה לוגיסטיקה ברורה של כל הכנת ההבשר והכריך וכו’ דברים שלוקחים זמן, וכן הנוחות של לשבת ולאכול בשר כמו שצריך  בישיבה לא בדיוק המנה שאפשר לקחת בנקל לרכב ומה עם ההמתנה המייגעת…ריי היה חייב לטעום את הפלא הזה וראה שהוא גם טעים…ייצר הסקרנות והחושים החדים של יזם ללא חת הביאו אותו למצב שהוא “משגע” את האחים לתת לו את הרשות להפיץ את הבשורה…הם היו סקפטיים מנסיון כושל שלהם בעבר לפתוח עוד סניפים, שכן הדיוק המהפכני בתהליך הייצור שלהם לא עבר נכון לסניפים אותם הם סגרו לאחר זמן קצר.

ריי בעקשנות שלו לא ויתר להם וכשהם הסכימו הוא עבד קשה מאוד והפך את מקדולנס לרשת עולמית של אוכל מהיר ובדרך לחברת נדלן ענקית שמשכירה את השטחים לזכייני הרשת.

דבקו במטרה. שום דבר בעולם לא יכול להחליף עקשנות. לא כישרון – אין דבר נפוץ יותר מאנשים מוכשרים ולא מצליחים. גם לא גאונות – העולם מלא במשכילים כושלים. התעקשות ונחישות הן בעלות כוח בלתי מוגבל”ֿ

ריי קרוק

התחל שיחה
צריך עזרה?