“ידע זה תמיד טוב, ודאי יותר מבערות”

המנטרה הזאת של ברין מהווה את היסוד האיכותי של גוגל מנוע החיפוש המוכר בעולם, אותו מנוע שגרם לבחור ממוצא יהודי אשר עלה עם הוריו מרוסיה (ברית המועצות דאז) לארצות הברית להיות מדורג במקום 15 בעשירי העולם עם הון אישי של 45 מליארד דולר, אותו מנוע שדוחף את ברין לעשות עוד ועוד שריטות בהיסטוריה, מעבדת הX המסתורית שלו בה הוא מתכנן ומפתח את הקידמה הטכנולוגית עושה לה שם דבר כאחת שפשוט תעשה את זה שוב ושוב בכל תחום אפשרי (מכוניות ללא נהג / מציאות רבודה / גישה לאינטרנט מכל העולם / טורבינות לייצור חשמל ועוד ).

ברין מאמין בכל ליבו שידע זה כוח ולכן פיתח את התוכנית לכריית מידע המתקדמת בעולם ויחד עם שותפו לארי פייג’ ייסד את את הרובוט רב הזרועות שאנו מכירים כגוגל.  שווי החברה עומד על כ 400 מליארד דולר ומנתח בעזרת מליון שרתים כ מליארד שאילתות חיפוש כל יום. שאילתות בכל נושא ובכל תחום מאיפה למצוא את החייט חליפות עד מאמרים בפיזיקה ואלוהות דרך ביוגרפיות תמונות סרטים ועוד.

לכל המידע הזה יש כתובת והיא המשרד הראשי גוגל במדינת ווין קליפורניה, ברין שותפיו ואלפי העובדים שנבחרים בקפידה מדוקדקת טובי המוחות בעולם בכל אפיק טכנולוגי אפשרי מנתחים כך את הצרכים בעולם ובונים פתרונות מעשיים לטובת המשתמשים וכמובן כמובן להשאיר מליארדי אנשים שצריכים לקום בבוקר ולהקליק על אחד המוצרים שלהם.

מסופר שבאותו בוקר שבו הגישו סרגיי ברין ושותפו את מכתב המייסדים לוול סטריט יחד עם הנתונים הפיננסים של החברה כדי לצאת להנפקה הראשונה היו 2 דברים שהיממו את עולם ההשקעות דאז.

1 אף אחד לא חשב שהמודעות המזעריות האלה שעד אז בכלל לא הבינו את המשמעות שלהם יהוו גורם הכנסות כל כך גדול (כ70 מליארד דולר נכון ל2014 )

2 המכתב בו הצהירו הבחורים הצעירים שהם חברה לא קונבנציונאלית ואין להם שום רצון להיות כאלה.

אמא שלו אישה רוסייה עם מבטא אנגלי כבד אמרה “זה פשוט מטריף את הדעת” ואביו יהודי מתמטיקאי מחונן אמר “הוא פשוט חוסך לאנשים זמן יותר מכל אחד בעולם”  הם היו מהגרים שברחו ברגעים האחרונים מברית המועצות האנטישמית ובכך חיברו את בנם לעולם הרחב דרך אוניברסיטאות גדולות וארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, לימים יקח ברין את אביו לצד במהלך טיול סטודנטים שאירגן ויודה לו מקרב לב על שלקח את כולם לארצות הברית. הוא זכר את החלום שלו להיות אסטרונאוט ואיך החלום הזה ננטש בגלל הקשיים שברית המועצות הטילה על יהודים כדי שלא יתקדמו בתחומים מסויימים, זכרונות שגרמו לו להיות יזם מחושל יותר ועקשן יותר אל מול הקשיים שהערימו עליו בארץ מולדתו כדי להתקדם, כמו אז גם היום הוא תמיד מצא פתרונות.

סרגיי ברין רק בן 44 כיום ואנחנו בטוחים שהביוגרפיה המדהימה שלו עדיין נכתבת ואולי יבואו פרקים מענינים יותר מגוגל..נשמע לכם הזוי ? לסרגיי ברין לא….

The big question is whether you are going to be able to say a hearty yes to your adventure.
Jean Wallace

התחל שיחה
צריך עזרה?